34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаЏудо клуб ДРИМ од Струга освои 2 злата и 4 бронзи во...

Џудо клуб ДРИМ од Струга освои 2 злата и 4 бронзи во Црна Гора

Денес Џудо клуб Дрим од Струга во конкуренција од околу 300 натпреварувачи настапи на меѓународниот натпревар во џудо “Рожаје 2021” со 7 натпреварувачи и освои 6 медали, 2 златни и 4 бронзени!

Со медали се закитија:

Драгица Рафтоска 🥇злато
Доријан Петкоски 🥇злато
Далибор Ангелкоски 🥉бронза
Амар Бајрамоски 🥉бронза
Анамарија Стојмиловкс 🥉бронза
Јаков Јовчески 🥉бронза
Матеј Балоски 5то место
Џудистите прикажаа одлични борби и заслужено стигнаа до медалите!
Но тука не застануваме, наредната недела на 03.10.2021 ќе учествуваме на меѓународен натпревар во Бор, Р. Србија!
Пишува:Јави се Јужна

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...