19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаСмртта на Симона Ангелеска за родителите системски пропуст, за докторите корона последица...

Смртта на Симона Ангелеска за родителите системски пропуст, за докторите корона последица !!!

Ова било и последната позитивна информација за здравјето на Симона. Следното утро кога обично се слушале со девојчето, никако не можеле да ја добијат на телефон.

ПРЕТХОДНИОТ ДЕН СИМОНА МИ РЕЧЕ „ТАТО ДОНЕСИ МИ ПИЖАМИ, ДА ГИ СМЕНАМ“. И НЕ ЗНАМ ЗОШТО СТАЛОНО ОДЕВ СО АВТОМОБИЛ, ТОЈ ДЕН ОДЛУЧИВ ДА ОДАМ СО АВТОБУС. НА КЛИНИКА ГОРЕ Е ХАОС, НЕМА КАЈ ДА СЕ ПАРКИРАШ. АЈДЕ, ВИКАМ, ЌЕ ОДАМ СО АВТОБУС, И ТАКА НЕ СЕ БРЗАМ, ЌЕ ГО ВИДАМ ДЕВОЈЧЕВО. МИ ЅВОНИ БРОЈОТ ДА МИ КАЖЕ ДЕКА ПОЧИНАЛА СИМОНА.

Шокот бил огромен за целото семејство. Мајката и сестрата на Симона лошата вест ја слушнале од Сашо. На документите кои ги добиле по смртта пишува дека на 23 март во утринските часови нагло се случиле неролошка симптоматологија, со болки во десна рака и нога и пад на сатурацијата поради што е ставена на неинванзивна вентилација. И покрај терапијата во 9 и 40 се влошува состојбата и има обиди за реанимација, но нема реакција и одговор, и во 10 и 15 е настапена смрт.

Од Министерството за здравство велат дека вонредниот инспекциски надзор не утврдил ништо по увидот во евиденциите и белешките за третманот на Симона. Видео: Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...