19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветСрбин вербално нападна мигранти во автобус-Сите треба да ве убијат, ќе научиш...

Србин вербално нападна мигранти во автобус-Сите треба да ве убијат, ќе научиш српски само кога ќе те застрелам

На социјалните мрежи се појави видео од Србија, во кое се слуша како еден патник во автобусот им вели на другите патници, кои се мигранти, „дека треба да бидат убиени“ и дека заслужуваат куршум во главата.

„Надвор, надвор, надвор. Ајде, Раус, марширај. „Добитокот надвор“ – извикува човекот, додека мигрантите излегуваа од автобусот еден по еден во колона.

Тие залудно прашуваат „што направиле“, но наместо да одговор, добиваат уште пострашна порака.


М70 и куршум во главата. Сите треба да ве убијат. Ќе научиш српски само кога ќе те застрелам во таа црна глава. Јас и служев на оваа земја, дадов заклетва. Да имав оружје сега, ќе ве убиев – продолжува патникот, кој во меѓувреме доби поддршка од возачот дека е во право.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...