29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонскиот воин Волкановски го предизвика Мекгрегор

Македонскиот воин Волкановски го предизвика Мекгрегор

Македонецот од Австралија јавно го предизвика големиот Конор Мекгрегор да се сретнат во рингот откако Ирецот на Twitter ја омаложуваше неговата последна победа…

Александер Волкановски е шампион во УФЦ пердув категоријата откако синоќа ја одбрани титулата против Американецот Брајан Ортега. Роден е во градот Варила во австралиската сојузна територија Нов Јужен Велс, но родителите му се Македонци (татко му од Беранци (Битолско), мајка му од Егејска Македонија).

Победата на Волкановски ја гледаше и Мекгрегор кој потоа со навредлив твит го исмеваше пердув шампионот.
На овој Воловски ќе му ја скинам главата како да шутирам рагби топка. И цел од мускули! Хахахаха тој е мал прдеж. Не е ни мал прдеж. Тој а гомце хахаххаха“, твитна Мекгрегор, а потоа брзо го избриша твитот заменувајќи го со нешто пофин.

Добра борба. Честитки гомце“

Таквите зборови го натераа Волкановски да го предизвика Мекгрегор на дуел во рингот.

„Нека се симне во пердув категоријата, те чекам! Ако треба јас ќе отидам категорија погоре, нема проблем. Ајде да се сретнеме!“, изјави Волкановски, или како што е познат во Австралија – Александар Велики.
Останува да видиме дали ќе се оствари ваква епска битка помеѓи славниот Конор Мекгрегор и нашиот Австралиец Алекс Волкановски.
Видео Тука
Ксјгана

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...