5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Мицко или Мишко: Заев кампањата ја започна со „шега“ од филмот „Ко...

Мицко или Мишко: Заев кампањата ја започна со „шега“ од филмот „Ко то тамо пева“

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва се „шегуваше“ од Битола на сметка на Христијан Мицкоски нарекувајќи го него со навредливо име.

Тој актуелната состојба во ВМРО-ДПМНЕ ја спореди со филмот „Ко то тамо пева“ и сцената каде што во автобусот е репликата „Вози Мишко“.
Инаку вечерва изборниот караван СДСМ го започна од Битола, каде што партијата досегашната градоначалничка од нивните редови ја заменува со Христо Кондовски…

РЕКЛАМА

Видео:ТУКА

- Реклами -