20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаПоповски: Борис Трајковски е првиот кого сите го признаа за свој претседател

Поповски: Борис Трајковски е првиот кого сите го признаа за свој претседател

Професорот Владо Поповски, како советник на поранешниот претседател Борис Трајковски, се обрати на свечена дебата во МАНУ за современата македонската држава, пренесува „360 степени“.

Тој раскажуваше за Трајковски, кој во својот мандат, според него, успеал да разговара со сите страни и да одигра важна улога на почетокот од оваа деценија.

Претседателот Борис Трајковски е првиот кој сите граѓани и сите политички партии, верски, традиционални старешини го признаа за свој претседател, за претседател на сите граѓани, независно од етничката и националната припадност, беше претседател кому му веруваа и очекуваа да ги промени на подобро работите во Република Македонија“, истакна Поповски.
Fokus

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО