29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаАнгелов со мудра мисла: Денот после изборите сонцето пак ќе изгрее..

Ангелов со мудра мисла: Денот после изборите сонцето пак ќе изгрее..

Во период кога СДСМ и коалицијата го има претседателот на државата и централната власт и голем дел од општините, логично е партијата да е во предност, бидејќи самата власт нуди одредени можности, кои опозицијата ги нема, вели директорот на ЦУК и претседател на Достоинство, Стојанче Ангелов во емисијата „Само вистина“.

Тој е убеден дека СДСМ и опозицијата ќе однесат победа и дека се фаворити.

Денот после изборите сонцето пак ќе изгрее, Македонија пак ќе продолжи да живее, централната власт пак ќе биде во рацете на СДСМ, владата повторно ќе ги помага општините и животот ќе продолжи понатаму. Мислам дека овие избори не се „да се биде или не“, како што вика опозицијата, посочува Ангелов, додавајќи дека во нашата држава пред изборите сите се напнати.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...