20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалничката Наташа Петровска не дојде на митингот на СДСМ во Битола

Градоначалничката Наташа Петровска не дојде на митингот на СДСМ во Битола

Актуелната градоначалничка на Битола од редовите на СДСМ, Наташа Петровска, синоќа не се појави на стартот на изборната кампања на митингот на владеачката партија во градот под Пелистер, каде беше присутно целото раководство на партијата, но и други градоначалници.

Ова следува, откако СДСМ не и даде шанса на Петровска за втор мандат, а партијата одлучи да оди со бизнисменот Јристо Кондовски.

Петровска вечерта сепак не се појави на митингот со кој СДСМ и официјално ја започна изборната кампања.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...