28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКолку убава куќа имате, му рече Фон Дер Лајен на Заев за...

Колку убава куќа имате, му рече Фон Дер Лајен на Заев за барокната зграда на Владата

Барокната владина зграда и се допаѓа на претседателката на Европската Комисија Урсула Фон дер Лајен која само што излезе од автомобилот, првото нешто што го направи беше да ја пофали зградата.

Таа обраќајќи се кон премиерот Зоран Заев му рече дека зградата изгледа многу убаво.

Интересно е што изјавата на Претседателката на Европската Комисија доаѓа во време кога СДСМ и партијата од која доаѓа премиерот ги убедува граѓаните дека парите потрошени на реновирање на објектите се фрлени пари. Очигледно гостинката не мисли така.

Премиерот ништо не искоментира. Слична ситуација Заев имаше и при посетата на Вучиќ кој исто така им се восхитуваше на проектите дел од Скопје 2014.
Пишува: Вечер

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...