9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаПретседателката на Европската комисија до Заев: Ве сакаме покрај нас, вие направивте...

Претседателката на Европската комисија до Заев: Ве сакаме покрај нас, вие направивте голем чекор.

Претседателката на Европската комисија, Урсула Фон дер Лајен на денешната прес-конференција со премиерот Зоран Заев зборуваше со многу ентузијазам за напредокот на Македонија во изминатите неколку години.

„Ве сакаме покрај нас. ЕК и самата јас стоиме на тоа, вие постигнавте извонреден напредок и донесовте храбра одлука.

Сакам да бидам јасна дека ЕУ сега треба да испорача. ЕУ и Северна Македонија веќе ги спојуваат силите.

Треба да ја зацврстиме нашата економија која беше погодена. Тим Европа останува покрај вас изјави Урсула.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...