ВМРО ДПМНЕ објави скандал: Директорот на Управата за финансиска полиција прави план како да го смени градоначалникот на Сопиште

Директорот на Финансиската полиција се заканува дека ќе прател инспекција на градоначалникот на Сопиште, Стефче Трпковски и така на сила ќе го сменеле – истиот директор кој пред неколку дена изјави дека е поднесена кривична пријава до градоначалникот на Петровец од редовите на ВМРО ДПМНЕ Борче Митевски. Опозициската партија објави видео на кое се гледа како Арафат Муареми прави план за притисок врз градоначалникот.

„Заев во паника од пораз ги злоупотребува државните институции за политички притисоци. Арафат со нова задача, ќе пуштал инспекции во Сопиште зошто не е негов градоначалникот.

Знаат дека ќе изгубат и затоа Зоран Заев го вклучува неговиот механизам за притисоци.

Директорот на Финансиската полиција се заканува дека ќе прател инспекција на градоначалникот на Сопиште, Стефче Трпковски и така на сила ќе го сменеле. Истиот тој Арафат пред неколку дена испорача и кривична пријава, што беше брутална нарачка од власта на градоначалникот на Петровец, Борче Митевски.

Наместо програма – закани, наместо работа – злоупотреби. Затоа, жестоко ќе изгуби криминалната коалиција СДСМ-ДУИ“ – велат од ВМРО-ДПМНЕ.

тука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here