28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонија„Инфлуенсер“ и ЛГБТИ активист се сликаше гол по гаќи и високи потпетици...

„Инфлуенсер“ и ЛГБТИ активист се сликаше гол по гаќи и високи потпетици во македонска црвка

Џошуа Хубард е британски ЛГБТИ активист и инфлунсер на социјалните мрежи, а неодамна ја посети и Македонија.

При посетата на Македонија тој направил и неколку сандалозни фотографии на кој се гледа како гол по гаќи и високи потпетици се фотографира во македонска црква.

Експлицитни фотографии тој има направено и на мермерното езеро во Прилеп.

Во скандалозната објава на инстаграм со која го навредува целото христијанско население во Македонија тој посочува како ќе се бори за правата на ЛГБТИ заедницата во Македонија.
Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...