21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски на средба со професори од Универзитетот Климент Охридски Битола

Кондовски на средба со професори од Универзитетот Климент Охридски Битола

На средба со професори од Универзитетот Климент Охридски Битола разговаравме за проектот со кој Битола ќе добие Технолошки парк.
Целта е да им се даде можност на младите образовани луѓе кои својата иднина не ја гледаат во јавниот сектор, туку во основање на високотехнолошки компании кои што носат високо платени работни места!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...