16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветНа еден ден пред својот 20-ти роденден, загина словенечкиот пожарникар кој гаснеше...

На еден ден пред својот 20-ти роденден, загина словенечкиот пожарникар кој гаснеше пожари во Македонија

Жан Кофол, кој беше дел од словенечката пожарникарска помош при гасењето на пожарите во источниот дел на Македонија минзатиот месец, загина во сообраќајна несреќа во близина на родната Нова Горица.

Кофол го загуби животот вчера, еден ден пред својот 20 роденден.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...