20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаРивалите Шилегов и Арсовска ги стационираа штабовите на иста улица

Ривалите Шилегов и Арсовска ги стационираа штабовите на иста улица

Петре Шилегов од СДСМ и Данела Арсовска како независен кандидат поддржан од најголемата опозициска партија – се чини дека овие двајца ривали кои ќе се тркаат по градоначалничката фотелја во Град Скопје се фаворити бидејќи се претставници на двете најголеми партии. Тие денеска ги стационираа своите штабови, но дали случајно или не, и на двајцата се наоѓаат на ул.Македонија.

Дека битката меѓу нив ќе биде најжестока, најавија и првите три дена од кампањата, кога двајцата во своите настапи постојано се критикууваат меѓу себе.

Штабот на Шилегов се наоѓа во поранешниот угостителски објект „Гнездо“, а на Арсовска на стотина метри подолу кон улицата „Даме Груев“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...