Убиениот полицаец бил во врска со девојката уште од нејзината 18-годишна возраст.

Доцна во ноќта, во Велес се случи убиство. Убиен е 40-годишен велешанец, кој бил полицаец, а осомничена е неговата 23-годишна невенчана сопруга.

Парот живеел заедно уште од кога девојката наполнила 18 години, а според кажувањата на соседите за СДК.мк, таа му била трета сопруга.

„Ништо сомнително не слушнавме, не се случуваше ниту гужва, ниту повици за помош. Тој беше полицаец, живееа заедно 4-5 години, но не беа во брак. Таа работеше во ‘Дрекселмаер‘. Тој живеел во месноста Шорка и ова му била трета жена. Ја малтретираше. Пред некој ден купија санитарија за купатило, по три дена истата беше фрлена во двор и искршена. И децата од маало му пречеа“, велат соседите за СДК.мк.

Во тек е истрага за овој случај.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here