„Готвење со волк“ – Александар Волкановски ги покажува своите вештини за готвење

Актуелниот светски шампион во УФЦ во тешка категорија Александар Волкановски е познат по победата на најдобрите борци на сите времиња на дивизијата и ставање себеси како крем на културата во овој спорт, објавува ИНТВ. Со второто неработно етичко и незапирливо кардио, но сега австралискиот шампион на УФЦ во македонското наследство станува познат како солен бај на УФЦ, објавувајќи серија видеа наречени „Готвење со волк“. Во серијата, Волкановски продолжува да ги покажува рецептите и техниките за готвење за неговите омилени јадења.
Во епизода 3 тој ги прикажува македонските рецепти на татко му за пилешки крилца, салата од компири и печени пиперки. Рецепт за пилешки крилца во македонски стил: Маринирајте ги пилешките крилја со маслиново масло Лажичка до лажица Вегета Посипете бибер и сол Лажица пушена и слатка пиперка Гответе на скара на јаглен За останатите јадења, погледнете го видеото тука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here