28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваДУИ со нов спот: Мерко победува во фармерки !!!

ДУИ со нов спот: Мерко победува во фармерки !!!

Ако треба да се избере спот на кампањата за локалните избори, тогаш ова дефинитивно е “вистинскиот”…
Мерко, Бејта, Ганиу, облечени во фармерки се тркаат на патека придружени со спортски коментар, кој за жал не го разбираме бидејќи е на албански јазик.

Со лесен трк, Бејта ја води трката, а Мерко е тука некаде зад него, на крајот актуелниот градоначалник на Струга победува во трката…

Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...