20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКој е Д-Р Кирил Пецаков: Роден е 1985 година, оженет и татко...

Кој е Д-Р Кирил Пецаков: Роден е 1985 година, оженет и татко на две прекрасни ангелчиња, основно и средно завршил во Охрид, а студиите ги продолжува во Скопје

Кирил Пецаков, кандидат за Градоначалник на Општина Охрид

Роден 6.7.1985 година во Охрид, стоматолог и специјалист по детска и превентивна стоматологија од 2021 година.

Вработен во итната стоматолошка служба во ЈЗУ „Здравствен дом“ – Охрид.
Оженет со Д-р Билјана Пецакова, специјалист орален хирург, татко на две малолетни деца.

Основно и средно образование завршени во родниот град додека пак високо образование во Скопје на Стоматалошкиот факултет при УКИМ.

Член на ВМРО-ДПМНЕ од 2000 година, Претседател на УМС ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид и член на ИК на УМС во периодот од 2008 до 2011 година, Претседател на ОК Охрид на ВМРО-ДПМНЕ и член на Централниот Комитет на партијата 2017-2018 година, член на Извршниот Комитет на партијата од 2018 година.

Член на Советот на Општина Охрид во два мандати 2009-2013 година и 2017-2020 година, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија.

Позитивен, срдечен и народен човек. Поранешен голман во ракомет и главно хоби спортот. Слободното време пополнето со читање книги, не изостанува дружењето со блиски пријатели и другари, средби со граѓаните од каде ги согледува вистинските предизвици и проблеми на сите.
#Заокружи7
#ПромениПроектиПобеди
#ЗаПодобарОхрид
#ПецакЗаОхрид

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...