19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаГРК Охрид се простува од младиот ракометар кој трагично го загуби животот...

ГРК Охрид се простува од младиот ракометар кој трагично го загуби животот во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа што се случи ноќеска во близина на село Ботун животот го загуби 17 годишниот Јован Николоски од с. Мешеишта, член на младите категории на ГРК Охрид.

Со длабока тага и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот Јован Николоски. Јован имаше само 17 години, настапуваше во младинските категории. Сочуство до семејството од играчите и управата на клубот, почивај во мир, ќе те паметиме засекогаш. – стои во соопштението на ГРК Охрид.

Јован бил сопатник во возило кое излетало од патот. Повредите здобиени во несреќата биле фатални за младиот ракометар

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...