19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонија влегла во ЕУ уште во 1995 година, ама не сме знаеле...

Македонија влегла во ЕУ уште во 1995 година, ама не сме знаеле ние за ова?!

Македонија започнала преговори со ЕУ уште во 1995 година, а ние да не сме знаеле. Тоа не известил премиерот на земјата и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, кој изјавил дека Македонија го фати европскиот воз и за кратко влегуваме во ЕУ!

Денес во 2021 година премиерот на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев не известува дека Македонија го фати возот за Европа и дека само што не сме завршиле преговори.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...