24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНеочекуван гостин го посетил семејниот двор на Никола од радовишкото село Дамјан

Неочекуван гостин го посетил семејниот двор на Никола од радовишкото село Дамјан

Неочекуван гостин го посетил семејниот двор на Никола од радовишкото село Дамјан доцна синоќа после полноќ.  Никола вели дека ќе го чува уште некој ден, па после ќе го пушти во планина. Невообичаено е што ова животинче не живее во овој крај.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...