28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: Учениците заслужуваат здрава околина, квалитетен воспитно – образовен процес, во современи...

Кондовски: Учениците заслужуваат здрава околина, квалитетен воспитно – образовен процес, во современи услови !

Учениците заслужуваат здрава околина, квалитетен воспитно – образовен процес, во современи услови !

Ќе се реконструираат сите средни и основни училишта во Битола !

Училиштата ќе имаат енергетски ефикасни фасади и дограми, фотоволтаици на покривите со цел заштеда на енергија и заштита на животната средина !

Училиштата во 21. век мора да имаат современи кабинети по информатика, со нова IT опрема !

Центар за работа со талентирани ученици !

Проектот “Првенец на генерација”

Безбедни училишни зони и смирување на сообраќајот во зоните на училиштата со воведување на ЗОНА 30 и градежно-конструктивни, архитектонски бариери и сообраќајни мерки !

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат.

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат. Пред неколку дена, на свет, го донесе својот син Стефан. На социјалните мрежи...

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...