29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЈорго Огненоски: Ви се молам Коњаноски, доста од вас Конјановци и от...

Јорго Огненоски: Ви се молам Коњаноски, доста од вас Конјановци и от тебе и од твојот брат Зоран,ја уништивте Битола!

Вечерва на дебатата на МТВ 1 гостуваа Горан Тастоски од Ера Трета, Јорго Огненоски -Демократи,Христо Кондовски од СДСМ и Тони Коњаноски од ВМРО ДПМНЕ.

Јорго Огненоски од демократи јавно на дебатата му обруси на канидатот од ВМРО ДПМНЕ Тони Коњаноски:

-„Ви се молам Коњаноски, доста од вас Конјановци, брати ЗОран беше директор на РЕК Битола, Министер за Одбрана ,се виде што направивте од Битола и ти и твојот брат, ви се молам доста е од Вас“ истакна Јорго Огненоски на реплика на Тони Коњаноски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...