24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМВР приведе кумановец кој во својот дом чувал ЛАВЧЕ?!

МВР приведе кумановец кој во својот дом чувал ЛАВЧЕ?!

Триесет и едногодишен кумановец бил приведен во текот на вчерашниот ден под сомнение за незаконско чување на диво животно.
Имено, по претходно добиени оперативни сознанија за незаконско чување на диво животно, преземени се мерки и активности, а по добиена судска наредба извршен е претрес на три локации на подрачјето на Куманово, со С.А. е извршен службен разговор и по насока на Јавен обвинител, од страна на СВР Куманово против него е поднесена кривична пријава.

Во врска со овој случај се преземаат и дополнителни активности во насока на целосно расчистување, велат од полицијата.
Иако не е посочено во соопштението на полицијата, се претпоставува дека приведувањето се однесува на сопственик на едно од малите лавчиња чии фотографии протекоа во јавноста, а за кои пишуваа дел од медиумите.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...