19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЈорго Огненовски распали по Тони Коњаноски: 12 години ја пустошевте Битола со...

Јорго Огненовски распали по Тони Коњаноски: 12 години ја пустошевте Битола со Владимир Талевски, сега имате исти таков проект??!

Кандидатот за градоначалник Јорго Огненовски синоќа на телевизија Телма жестоко го нападна кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Тони Коњановски

„ Вие владеевте во градот 12 и пол години.Владимир Талевски осудениот криминалец ,ко што пустош остави од Битола беше истакнат член на ВМРО ДПМНЕ.Вие пустош оставивте во нашата Битола.Вие зборувате сега ,ние како граѓани на Општина Битола да ви веруваме дека имате „прекрасни“проекти ?!Тони како не се страмиш да зборуваш и да го убедуваш овој измачен народ , Битолчани ,граѓаните на Битола !Кажи ми што правевте тие дванаесет и половина години“ ,ќе изнесе во своето обраќање Јорго Огненовски на ТВ Телма

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...