19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонија"Ударот е возвратен"-Со гранка прекриен ликот на актуелниот градоначалник Филип Темелковски..

“Ударот е возвратен”-Со гранка прекриен ликот на актуелниот градоначалник Филип Темелковски..

Се сечат дрвја, за подобар поглед кон билбордот на актуелниот градоначалник на Кисела Вода – Филип Темелковски.

Согласно закон постапка за сечење и кастрење дрвjа и гранки е следна:

– Физичко/правно лице поднесува Барање до Град Скопје – Сектор за комунални работи.
(Барање за сечење (корнење-кастрење) на дрва, грмушки и жива ограда на јавна или дворна површина)

– Стручни лица со увид на лице место ја утврдуваат состојбата и потребата за сечење, односно кастрење на дрвото и донесуваат Решение.

– ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје ја најавува активноста во Град Скопје и релевантната општина и постапува според издаденото Решение.

Откако во јавноста се појави видеото на кое се гледа како екипи на град Скопје сечат дрво за да се гледал ликот на градоначалникот социјалните мрежи не престанаа да вријат.
Дечките на #ЗХГ попладнево отидоа на локацијата во Кисела Вода каде беше исечено дрво за подобро да се види билбордот на кандидатот на СДСМ и возвратија со исти удар.
Ликот на градоначалникот беше прекриен со истото дрво кое беше пресечено за политичка цел, а тоа е како најлесно е да седнеш на фотеља.

Рамнотежата е вратена. Утре и видео од герила акцијата на ФБ.

#ДаСиГоВратимеСкопје – насекаде, и на секој можен начин. Напишаа на Твитер.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...