19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЈанчев: Заев не сака да ме пофали зошто сме во предизборна кампања.

Јанчев: Заев не сака да ме пофали зошто сме во предизборна кампања.

Фаворит сум затоа што работевме транспарентно и напорно во изминатите 4 години. За 2,5 години ја исполнивме целокупната кампања и дополнивме со нови проекти во останатите година и половина. За да бидеш фаворит, треба да си ја сработиш партијата, вели градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Според него, градот Кавадарци е кренат во секој сегмент од општеството, особено во спортот.

 

За последните изјави на премиерот Зоран Заев дека сите заслуги на градоначалникот се всушност проекти на Владата и нејзино исполнување, Јанчев вели дека зошто тогаш постојат градоначалници.

-Премиерот сака да направи фаворит од својот кандидат и затоа така кажа. Не верувам дека самиот така мисли. Тој беше градоначалник и знае што е локална самоуправа, како се прави и како се гради. Не очекувам да ме пофали, затоа што сме во предизборна кампања, смета Јанчев во емисијата „Утрински брифинг“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...