Актерот Горан Стојаноски добитник на наградата најдобра машка епизодна улога на фестивалот “Војдан Чернодрински”

Актерот Горан Стојаноски е добитник на наградата за најдобра машка епизодна улога, “Димче Трајковски”, на 55-тиот македонски театарски фестивал “Војдан Чернодрински”.

Стојаноски наградата ја добива за улогата на Силвестер во претставата “Крик за љубов” на режисерот Љупчо Ѓоргиевски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here