21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПецаков: Нема да дозволам урбаниот хаос и дивоградбите да бидат дел од...

Пецаков: Нема да дозволам урбаниот хаос и дивоградбите да бидат дел од нашето секојдневие.

Заштита на животната средина и Охридското Езеро, зачувување на статусот на Охрид во УНЕСКО, соодветно уредување на плажите, борба против урбаниот хаос и дивоградбите, јавниот пред личниот интерес, создавање на услови за задржување на младите во Охрид, развој на туризмот, ефикасна и функционална локална самоуправа која ќе работи исклучиво во интерес на граѓаните и реални проекти за развој на Охрид за кои гарантираме.
#Заокружи7

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...