24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаАрсовска: Јас сакам секој во Македонија да има плата од 5.000 евра

Арсовска: Јас сакам секој во Македонија да има плата од 5.000 евра

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска на денешната прес-конференција упати критики за лошата организација на водоснабдувањето во Скопје.

Таа вети дека ќе го реши тој проблем, а говореше и за животниот стандард на граѓаните на нашата држава, со надеж дека во иднина тој ќе се подобри.

Речиси нема ден да нема прекин на водата низ целиот град. Ние ќе направиме оптимизација на водоснабдителниот систем. Подготвуваме стручен тим за утврдување на состојбата на сметководите. Со моја програма нема да има заборавени места во Скопје. Јас лично ќе посетувам диви депонии кои го нарушуваат здравјето на скопјани. Кога зборуваме за животниот стандард, зошто да имам 40 отсто сиромаштија? Јас сакам секој да има 5000 евра плата во Македонија, но треба да се креираат услови“, истакна Арсовска.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...