3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Активистите на „Зелен хуман град“ со раце ги креваат автомобилите кои се...

Активистите на „Зелен хуман град“ со раце ги креваат автомобилите кои се паркирани на тротоар и на велосипедските патеки !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секојдневно, сите ние сме сведоци за паркирани возила на велосипедските и пешачките патеки во градот. Тоа е слика која на сите пречи, а се чини дека градските власти тешко го решаваат овој проблем.

Градското јавно претпријатие и центарската паркинг служба првенствено служат за правење профит и партиски вработување, а за жал во втор план е интересот на граѓаните, велосипедистите и пешаците.

Активистите на „Зелен хуман град“ на својата фејсбук страна објави видео на кое се гледа дека ги земаат буквално „работите во свои раце“ и еве што направија за поголема безбедноста на пешаците и велосипедистите…
Видео Тука
https://www.facebook.com/103148041673355/posts/280620690592755/

РЕКЛАМА