27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАктивистите на „Зелен хуман град“ со раце ги креваат автомобилите кои се...

Активистите на „Зелен хуман град“ со раце ги креваат автомобилите кои се паркирани на тротоар и на велосипедските патеки !!!

Секојдневно, сите ние сме сведоци за паркирани возила на велосипедските и пешачките патеки во градот. Тоа е слика која на сите пречи, а се чини дека градските власти тешко го решаваат овој проблем.

Градското јавно претпријатие и центарската паркинг служба првенствено служат за правење профит и партиски вработување, а за жал во втор план е интересот на граѓаните, велосипедистите и пешаците.

Активистите на „Зелен хуман град“ на својата фејсбук страна објави видео на кое се гледа дека ги земаат буквално „работите во свои раце“ и еве што направија за поголема безбедноста на пешаците и велосипедистите…
Видео Тука
https://www.facebook.com/103148041673355/posts/280620690592755/

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...