22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКога го видов Заев, не можев да се воздржам: Членот на Левица...

Кога го видов Заев, не можев да се воздржам: Членот на Левица кој се раскара со премиерот си ја отвори душата за “Фокус”

Денеска кај Могилата на непобедените во Прилеп имаше мал вербален инцидент помеѓу Иван Јованоски од Левица и премиерот Зоран Заев, кој положуваше свежо цвеќе во чест на паднатите борци по повод денешниот празник 11-ти Октомври.

Јованоски за „Фокус“ истакна дека немал намера да коментира ништо, но не можел да се воздржи на присуството на владината делегација во Прилеп.
Јованоски за „Фокус“ истакна дека немал намера да коментира ништо, но не можел да се воздржи на присуството на владината делегација во Прилеп.

„Тоа што го кажав беше чист револт. Метафорички кажано, затоа што на сите ни тежи тоа. План ни беше само да стоиме тука, но, не можев да се воздржам на присуството на Заев и владината делегација. Народот не е глупав, го знае тоа. Јас само му возвратив на тоа што тој ми рече дека сум за на психијатар“, изјави Јованоски.

Јорданчо Цветаноски за Фокус
Извор: Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...