20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: На сите граѓани им го честитам 11-ти октомври, денот првенец на...

Кондовски: На сите граѓани им го честитам 11-ти октомври, денот првенец на сенародната борба за слобода и правда

На сите граѓани им го честитам 11-ти октомври, денот првенец на сенародната борба за слобода и правда. Денот кога започна остварувањето на големиот македонски сон – сопствена држава и државност!
Чествувајќи го споменот на загинатите борци во НОБ, денеска славиме 80 години од почетокот на народното антифашистичко востание, 80 години борба за слобода и човекови права.
Благодарение на нив, денес живееме во независна и суверена држава!
МАКЕДОНСКИОТ ПАТ Е ПРОГРЕСИВЕН!
Нашата држава е земја членка на НАТО алијансата во која слободата и демократијата се основен постулат.
Ова е време во кое преземаме целосна одговорност за сегашноста, но и за иднината во која ќе живеат нашите деца, идните генерации.
Посветено ќе одговориме на актуелните предизвици за подобро утре за сите, за поквалитетен живот во спокој и благосостојба.
Нашата држава покажа дека е зрела да ја развива демократијата и економијата, а ние гордо го прифаќаме предизвикот да работиме на унапредување на нашата општина – градот, но и селата. Затоа градиме за сите генерации! Нашите проекти ги носат најдобрите решенија за сите категории граѓани!
Нека е честит 11-ти октомври!
СЛОБОДА СЕКОГАШ, РЕЖИМ НИКОГАШ!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...