4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Алиоски со најниска оценка за мечот против Германија

Алиоски со најниска оценка за мечот против Германија

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски со најниска оценка за мечот против Германија. Се намалија шансите на фудбалерите на Македонија за пласман на Светското првенство во Катар, откако загубија на дуелот со моќната Германија.

Резултатот носи лоша оценка за одбранбената линија на македонскиот тим. Меѓу фудбалерите најниска оценка доби Езџан Алиоски. Тој загуби најмногу топки и дуели на судирот со фаворизираните Германци.

Не беа поштедени и Висар Муслиу и Стефан Ристовски, а најдобар меѓу нив беше Дарко Велковски, кој доби иста оценка како и голманот Димитриевски.

РЕКЛАМА

Кај германската селекција се истакна напаѓачкото трио Тимо Вернер, Томас Милер и Каи Хаверц.