Алиоски со најниска оценка за мечот против Германија

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски со најниска оценка за мечот против Германија. Се намалија шансите на фудбалерите на Македонија за пласман на Светското првенство во Катар, откако загубија на дуелот со моќната Германија.

Резултатот носи лоша оценка за одбранбената линија на македонскиот тим. Меѓу фудбалерите најниска оценка доби Езџан Алиоски. Тој загуби најмногу топки и дуели на судирот со фаворизираните Германци.

Не беа поштедени и Висар Муслиу и Стефан Ристовски, а најдобар меѓу нив беше Дарко Велковски, кој доби иста оценка како и голманот Димитриевски.

Кај германската селекција се истакна напаѓачкото трио Тимо Вернер, Томас Милер и Каи Хаверц.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here