16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаАнгеловски: МВР работи без разлика дали е викенд или празник

Ангеловски: МВР работи без разлика дали е викенд или празник

МВР работи без разлика дали е викенд или празник, вели во Утрински Брифинг портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

-Граѓаните треба да знаат дека полициските службеници работат за доброто на граѓаните. Сообраќајните контроли за време на викендот покажуваат дека имало 394 прекрушувања на сообраќајните правила, односно возење над дозволената брзина, информира Ангеловски.

Тој вели дека продолжува тенденцијата на сообраќајната култура.

-Се надеваме дека и октомври ќе го заокружиме со многу мала бројка на жртви во сообраќајни незгоди и ќе продолжи тенденцијата од од август и септември кога имамавме за три пати, односно за пет пати помал број на жртви во однос на минатата година, додава портпаролот на МВР

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...