Црна чипка и тесен фустан – Фатиме Фетаи изненади со стилот

Вишиот јавен обвинител Фатиме Фетаи изненадува со својот стил. Во црн фустан со тантела и мрежа, Фетаи вчеравечер беше на свадба, кај нејзина блиска другарка.
Високите штикли го надополнија стилот, сосе црвениот кармин како заштитен знак на Фетаи.

Таа е заедно со директорката на театарот Комедија, Нора ШаќириМарковиќ. За нивната држба веќе сите знаат, а и тоа дека се нарекуваат сестри.
Во интревју за „Репортер“ , Нора неодамна ни откри дека иако немаат многу долг стаж на дружење, сепак овие години мнгу се зближиле.

“Уште на прва кога се запознавме зневме дека има нешто. Се препознавме една во друга и еве не баш сме како сестри“, ни откри тогаш Нора.

Извор: Репортер.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here