23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаСветГолтнала 76 капсули со кокаин, фатена во Загреб - полицајците 10 дена...

Голтнала 76 капсули со кокаин, фатена во Загреб – полицајците 10 дена ја чекале да се олесни

990 грама кокаин во 76 капсули проголтала 27 годишна Бразилка која сакала да ја пренесе дрогата но била фатена на аеродромот „Фрањо Туѓман“.

Во неделата, 3 октомври, царинските службеници на аеродромот во Загреб се посомневале дека пренесува дрога, па затоа ја привеле. Таа пристигнала во Загреб од Сао Паоло преку Лисабон.

Полицајците и цариниците требаше само да почекаат откако на рендген снимката се покажале куп пакетчиња со дрога во телото на Бразилката. Затоа, за да го заштитат нејзиното здравје и живот, веднаш била хоспитализирана во Универзитетскиот болнички центар Загреб.

Единствено што им преостанало на полицајците и цариниците е да чекаат таа да изврши нужда и да ги отстрани доказите. И чекале со денови. Дури денеска Бразилката конечно ги исфрли сите 76 пакетчиња дрога. Речиси килограм кокаин излегло од неа во сите 76 пакетчиња.

Вкупната количина дрога пронајдена во телото на Бразилката е околу 990 грама.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...