1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Шилегов му се заканил на Перо Камиказа: „Уште два дена ќе те...

Шилегов му се заканил на Перо Камиказа: „Уште два дена ќе те трпам па ќе видиш“

Translate (Eng):[gtranslate]

Досегашниот градоначалик на Скопје Петре Шилегов продолжува со недоличното однесување кон останатите кандидати, рече Петар Георгиевски-Камиказа во вчерашната емисија „Заспиј ако можеш“, кој откри дека по завршувањето на дебатата на Телма каде Шилегов веднаш избегал и не се поздравил со останатите гости му се заканил.
– Уште два дена ќе те трпам па ќе видиш, биле зборовите кои Шилегов ги упатил кон Георгиевски.

Делот со заканите е на втората минута од видеото во продолжение.Тука

РЕКЛАМА