28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов му се заканил на Перо Камиказа: „Уште два дена ќе те...

Шилегов му се заканил на Перо Камиказа: „Уште два дена ќе те трпам па ќе видиш“

Досегашниот градоначалик на Скопје Петре Шилегов продолжува со недоличното однесување кон останатите кандидати, рече Петар Георгиевски-Камиказа во вчерашната емисија „Заспиј ако можеш“, кој откри дека по завршувањето на дебатата на Телма каде Шилегов веднаш избегал и не се поздравил со останатите гости му се заканил.
– Уште два дена ќе те трпам па ќе видиш, биле зборовите кои Шилегов ги упатил кон Георгиевски.

Делот со заканите е на втората минута од видеото во продолжение.Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...