27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДИК со детали за отворените кутии во Куманово: Не се работи за...

ДИК со детали за отворените кутии во Куманово: Не се работи за изборна измaма, еве зошто биле отворени кутиите

Денес во населба Ајдучка Чешма во Куманово наспроти штабот на СДСМ во просторија за гласање беше забележано како се отвара избирачкиот материјал.

Откако веста беше објавена во медиумите, претставници на Државната изборна комисија експресно излегле на терен и истражиле.

ДИК утврдиле дека не се работи за прекршување на процедури, туку дека член на општиннската комисија на ДИК од куманово, пребројувал ливчиња од гласачкиот материјал и ги одвојувал за денешното гласање на болните и изнемоштени лица.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...