29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколовски: Водиме пред ВМРО-ДПМНЕ во општините каде тие немаат кандидати

Николовски: Водиме пред ВМРО-ДПМНЕ во општините каде тие немаат кандидати

Генералниот секретар на СДСМ и шеф на Централниот Изборен Штаб на коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Љупчо Николовски вечерва се заблагодари на сите кои излегоа да гласаат и ја направија македонската демократија да биде европска.

Истакна дека СДСМ до овој момент победува или има сигурно водство во овие над 28 општини.

-Пред ВМРО-ДПМНЕ убедливо водиме и во други македонски општини, каде што или немаат кандидати или водиме пред нив. Како што се Куманово, Долнени, Дебарца, Струга и многу други македонски градови, истакна Николовски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...