1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Почитувани претставници на медиумите, мои сограѓани, Продолжуваме со кренати глави кон новата...

Почитувани претставници на медиумите, мои сограѓани, Продолжуваме со кренати глави кон новата и светла иднина!

Translate (Eng):[gtranslate]

Почитувани претставници на медиумите,
мои сограѓани,
Продолжуваме со кренати глави кон новата и светла иднина!

Заедно одлучивме дека Охрид треба да продолжи кон посветла и посреќна иднина.

Четири години се боревме заедно, сите ние овие четири години издржавме многу работи. Бидете горди и бидете со кренати глави. СДСМ и Георгиески се поразени.

РЕКЛАМА

Во следниот круг победата има да биде уште поголема, уште посилна, уште похрабра за нова и светла иднина на Охрид.

Денеска насекаде се слуша гласот на промените. На охриѓани им е доста од криминал, корупција, пазарења и непринципиелни коалиции.

Нѐ чека работа, од денеска повторно на работа, за народот и решавање на сите проблеми на граѓаните. Ќе стигнеме до секој еден гласач затоа што потребни му сме сите заедно на Охрид.

И како Претседател на Општинскиот Комитет, и како носител на победничката Советничка листа заедно застанувамe гордо пред вас со цел реализација на сите наши идеи и проекти за Охрид.