21.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваСе омажи Џенифер Гејтс ќерката на Бил Гејтс, Фото

Се омажи Џенифер Гејтс ќерката на Бил Гејтс, Фото

Џенифер Гејтс (25), ќерка на неодамна разведените Бил (65) и Мелинда (57), Гејтс се омажи во вчера попладне со Најел Насар (30).

Церемонијата се одржала на семејниот имот на Гејтс со површина од 124 хектари во Вестчестер, Њујорк.

Најел е милионер и професионален возач по потекло од Египет. Ова е втора венчавка за парот Насар, првата била на муслиманска церемонија во петокот вечерта, пишува New York Post.

Невестата носела венчаница од дизајнерката Вера Ванг, а девет деверуши била облечени во темно зелени фустани, па, судејќи по фотографиите, одлично се забавуваа позирајќи пред фотографите.

Прославата започнала околу 17 часот, а собирот на гости бил два часа порано, меѓу кои најрасположени биле родителите на невестата.Есенската атмосфера на имотот била дополнително украсена со розово -бели цветови, а Џенифер танцувала со тато Бил на песната на Елтон Џон „Can You Feel The Love Tonight“.

Свадбата на саканата ќерка на Гејтс чинела околу неверојатни два милиони долари, пишуваат странските медиуми.

Превземено од Канал 5 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...