27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПартијата на пензионери ќе застанела во поддршка на СДСМ

Партијата на пензионери ќе застанела во поддршка на СДСМ

По повод некои шпекулации што кружат во јавноста по одржаниот прв круг на локалните избори во државата, кои се однесуваат на стабилноста на владината коалиција ,,Најдоброто за мојата општина,, во која партиципира и Партијата на пензионери, објавуваме:

Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ
Партијата на пензионери со поддршка на коалицијата предводена од СДСМ
Создадено од: В+20/10/2021 12:20
СПОДЕЛИ
По повод некои шпекулации што кружат во јавноста по одржаниот прв круг на локалните избори во државата, кои се однесуваат на стабилноста на владината коалиција ,,Најдоброто за мојата општина,, во која партиципира и Партијата на пензионери, објавуваме:

читај и ова !

“Ослободете се од простатитисот и срамот во кревет, ЗА 7 ДЕНА ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ СЕ ПРОМЕНИ!”
Sponosored by MonadPlug
Партијата на пензионерите, како партиципиент во владината коалиција, ,,Најдоброто за мојата општина,, во која влеговме со цел да обезбедиме подобра и предвидлива иднина за нашите најблиски и потомците, останува на зацртаните програмски определби и цели што произлегуваат од интерните одлуки на Партијата и постигнатиот договор за коалицирање со партиципиентите во владината коалиција предводена од СДСМ. Во име на постигнатите како започнатите и незавршените реформи, зацртаните реформски приоритети, интеграцијата и европеизација на земјата објавуваме дека Учеството на Партијата на пензионери во Владиното мнозинство не се доведува во прашање, истото е стабилно и продолжуваме понатака напред со работа во стабилна коалиција по зацртаниот демократски и европски пат и дека нема да има никакво отстапување и доведување во прашање на постигнатиот договор со сите учесници во коалицијата.

Партијата на пензионери работи исклучиво во интерес на граѓаните и пензионерите и нашата работа во целост се совпаѓа со насоката на остварување на највисоката цел на коалицијата – напредокот на земјата на сите полиња, подобрувањето на животниот стандард, просперитетот на помладите генерации и европската интеграција.

Ги повикуваме сите наши членови и симпатизери, да ја подржат коалицијата предводена од СДСМ и да гласаат за кандидатите за градоначалници на коалицијата ,,Најдоброто за мојата општина,, со што ке дадат свој придонес во просперитетот на земјата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...