29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаТони Михајловски со нов статус: Паѓа злото, доаѓа доброто за Македонија !!!

Тони Михајловски со нов статус: Паѓа злото, доаѓа доброто за Македонија !!!

Од поубавата, од најубавата страна гледано:
Победа на Македонија. Незапаметена до сега. Паѓа силата и неправдата на која и доаѓа судниот ден. Паѓа злото а победува доброто. Победува Македонија!
Народот после толку порази и понижувања си го враќа достоинството. Си ја враќа надежта за поубава иднина.
Си ја враќа Македонија!
Паѓа најголемиот тиранин на македонскиот народ.
Паѓа Зоран Заев!
Најголемиот лажов и продавач на се што е македонско.
И затоа народот го праќа таму каде што му е местото-на ѓубриштето на македонската историја и политика.
Нема поубаво чувство!

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА! Напиша Михајлоски на социјалните мрежи..

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...