19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПо џебот на граѓаните: 3aeв фотографиран со службено возило на партиски состанок

По џебот на граѓаните: 3aeв фотографиран со службено возило на партиски состанок

Премиерот Зоран Заев, прави злоупотреба на функцијата за изборни и партиски цели.

Тој со службен владин автомобил се појави на партиски состанок во Бутел, возило чии трошоци ги плаќаат македонските граѓани од својот џеб.

Заев во Бутел се појави како лидер на СДСМ, а не како премиер. За таа намена, требало да си дојде со лично или партиско возило, а не со службеното од Влада.

-Плаќај народе: Зоќе Заев со владини автомобили на партиски состанок во Бутел, стои во твитот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...