24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: 31 Октомври за мене е „all in“, никој не е вечен,...

Заев: 31 Октомври за мене е „all in“, никој не е вечен, политичарите доаѓаат и заминуваат

Со победа на ВМРО-ДПМНЕ, немам дилема што се враќа, нивниот однос, карактерот на луѓето, во политиката се враќа режим, тоа се истите луѓе, без дилеми. И тоа е право на определба, во тоа веруваат. Мислат дека уметничката вредност на тендерите носи повеќе пари, вели премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање дали ќе се повлече од функцијата доколку не победат во градот Скопје.

Тој во синоќешното интервју потенцира дека Владата предводена од него не може да влече напред кон ЕУ, ако има политики на локално ниво кои што ќе направат сè да не скараат со Бугарија и со Грција.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...