Заев: 31 Октомври за мене е „all in“, никој не е вечен, политичарите доаѓаат и заминуваат

Со победа на ВМРО-ДПМНЕ, немам дилема што се враќа, нивниот однос, карактерот на луѓето, во политиката се враќа режим, тоа се истите луѓе, без дилеми. И тоа е право на определба, во тоа веруваат. Мислат дека уметничката вредност на тендерите носи повеќе пари, вели премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање дали ќе се повлече од функцијата доколку не победат во градот Скопје.

Тој во синоќешното интервју потенцира дека Владата предводена од него не може да влече напред кон ЕУ, ако има политики на локално ниво кои што ќе направат сè да не скараат со Бугарија и со Грција.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here