34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата соопшти детали – од каде вистински пиштол кај Алек Болдвин на...

Полицијата соопшти детали – од каде вистински пиштол кај Алек Болдвин на снимањето на филмот

Актерот Алек Болдвин бил скршен по страшната трагедија кога ја застрелал директорката на фотографија Халина Хачинс и тешко го повредил режисерот Хоел Соуза.

Се случи страшна несреќа на снимањето на филмот Rust: Алек Болдвин усмртил едно лице и тешко ранил друго лице.

Сето тоа се случило на снимањето на филмот во Ново Мексико. Откако Алек ја ранил Халина, таа со хеликоптер била пренесена во болница, но докторите можеле само да ја утврдат смртта.

Болдвин самиот отишол во полициска станица и дал изјава плачејќи.

Изгледа дека за снимањето на филмот се користел вистински пиштол, но требало да биде наполнет со ќорци. Сè уште не е јасно дали во него имало вистински куршуми или ситуацијата со ќорците некако излегла надвор од контрола.

Сè уште не е истражена причината зошто Болдвин пукал во луѓе што не биле дел од актерската екипа, но локалната полиција го истражува случајот и не е поднесена кривична пријава.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...