29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваЃоко Јовиќ стана татко по четврти пат

Ѓоко Јовиќ стана татко по четврти пат

Пред три години, популарниот пајч на народна музика Ѓоко Јовиќ направи коктел-забава на отворено, и со тоа го претатави својот нов албум кој носи наслов „Корени“. Дури осум од песните со етно-поп манири се дело на проверениот авторски тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

Една песна има напишано Миле Наумовски, а текстот го потпишува Марина Лотеска. Два дена по промоцијата, познатиот пејач ја отвори душата за и искрено проговори за својот пат до успехот. Како што вели, животот не му бил секогаш благонаклонет, но се радува што сега е реализиран човек, среќен татко и сопруг.

Ѓоко раскажа дека со песните со кои почнал да ја гради својата кариера, мило му е среќен е навистина што на својата верна публиката ѝ подарил три албуми за кои, вели дека мора да биде нескромен и да каже дека беа одлично прифатени од неговите верни обожаватели.

Тој исто така рече дека тоа е една од неговите животни желби, да промовираа албум со забавни композиции кои на него му се особено драги. Ѓоко смета дека публиката има свои побарувања, а на музичарите им останува да им ги задоволат потребите, и тој се надева дека во тоа успеал.

Ѓоко е еден од оние пејачи кој го следел развојот на музиката, и сфатил дека е дојден вистинскиот момент за да го реализира мојот сон. Според Јовиќ, новите трендови во мусиката не знат да чекаат и треба да имс е фати моментот, и смета дека поп музиката е една од најактуелните во моментов на нашите простори, па затоа тој се се одлучил за промени.

Но, тоа не значи дека Ѓоко не ја цени народната музика, и нашите корени. Тој и понатаму настапува со народни песни, убави, македонски, за срце и за душа, оние на кои неговата публика и се весели и се растаж ува. Ѓоко е инаку богат татко и горд татко.

-Јас морам да признаам дека Теодора е тотален слухиста, исто и Михаил. Јоан веќе покажува огромни амбиции кон музиката. Мислам дека кај него се случува од сабајле, неговиот ден започнува вака:

Се буди, телефонот го зема и го поврзува со телевизија и цел ден тој тука игра и пее. Така тој си поминува буквално секој ден.-открива Ѓоко..

По трите деца, тој и неговата сопруга Ирена обзнанија дека чекаат и четврто дете. Секоја чест за Ѓоко и Ирена што и покрај работните обврси на пиадестал ги ставаат семејните вредности. Сега, желбата да имаат големо семејство им се исполни. Имено, утрово Ѓоко и Ирена станаа родители на син, а пејачот на овој начин објави на Фејсбук.

-Денес нашиот ДОМ повторно БЛЕСНА со среќа, насмевка и љубов затоа сто БОГ ни подари уште едно ангелце во нашето семејство. Мојата сопруга, Ивана Јовиќ ми роди син

Нека е жив, Здрав Благословен и Благослов да дели.МОЈАТА СОПРУГА Е ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ“ напиша Ѓоко.

Честитки на Ѓоко и за Ирена од нас, се надеваме дека во нивиот дом ќе дојде уште еден млад талентиран пејач како тато, а и да не е пејач, важно е да е жив и здрав и среќен со своето семејство.
Извор:Galama

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...