1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Забава Ѓоко Јовиќ стана татко по четврти пат

Ѓоко Јовиќ стана татко по четврти пат

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред три години, популарниот пајч на народна музика Ѓоко Јовиќ направи коктел-забава на отворено, и со тоа го претатави својот нов албум кој носи наслов „Корени“. Дури осум од песните со етно-поп манири се дело на проверениот авторски тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

Една песна има напишано Миле Наумовски, а текстот го потпишува Марина Лотеска. Два дена по промоцијата, познатиот пејач ја отвори душата за и искрено проговори за својот пат до успехот. Како што вели, животот не му бил секогаш благонаклонет, но се радува што сега е реализиран човек, среќен татко и сопруг.

Ѓоко раскажа дека со песните со кои почнал да ја гради својата кариера, мило му е среќен е навистина што на својата верна публиката ѝ подарил три албуми за кои, вели дека мора да биде нескромен и да каже дека беа одлично прифатени од неговите верни обожаватели.

РЕКЛАМА

Тој исто така рече дека тоа е една од неговите животни желби, да промовираа албум со забавни композиции кои на него му се особено драги. Ѓоко смета дека публиката има свои побарувања, а на музичарите им останува да им ги задоволат потребите, и тој се надева дека во тоа успеал.

Ѓоко е еден од оние пејачи кој го следел развојот на музиката, и сфатил дека е дојден вистинскиот момент за да го реализира мојот сон. Според Јовиќ, новите трендови во мусиката не знат да чекаат и треба да имс е фати моментот, и смета дека поп музиката е една од најактуелните во моментов на нашите простори, па затоа тој се се одлучил за промени.

Но, тоа не значи дека Ѓоко не ја цени народната музика, и нашите корени. Тој и понатаму настапува со народни песни, убави, македонски, за срце и за душа, оние на кои неговата публика и се весели и се растаж ува. Ѓоко е инаку богат татко и горд татко.

-Јас морам да признаам дека Теодора е тотален слухиста, исто и Михаил. Јоан веќе покажува огромни амбиции кон музиката. Мислам дека кај него се случува од сабајле, неговиот ден започнува вака:

Се буди, телефонот го зема и го поврзува со телевизија и цел ден тој тука игра и пее. Така тој си поминува буквално секој ден.-открива Ѓоко..

По трите деца, тој и неговата сопруга Ирена обзнанија дека чекаат и четврто дете. Секоја чест за Ѓоко и Ирена што и покрај работните обврси на пиадестал ги ставаат семејните вредности. Сега, желбата да имаат големо семејство им се исполни. Имено, утрово Ѓоко и Ирена станаа родители на син, а пејачот на овој начин објави на Фејсбук.

-Денес нашиот ДОМ повторно БЛЕСНА со среќа, насмевка и љубов затоа сто БОГ ни подари уште едно ангелце во нашето семејство. Мојата сопруга, Ивана Јовиќ ми роди син

Нека е жив, Здрав Благословен и Благослов да дели.МОЈАТА СОПРУГА Е ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ“ напиша Ѓоко.

Честитки на Ѓоко и за Ирена од нас, се надеваме дека во нивиот дом ќе дојде уште еден млад талентиран пејач како тато, а и да не е пејач, важно е да е жив и здрав и среќен со своето семејство.
Извор:Galama