19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаПецаков: Поддршката доаѓа од сите страни, заедно сите одиме на уште поголема...

Пецаков: Поддршката доаѓа од сите страни, заедно сите одиме на уште поголема победа на 31 октомври

Мојот данок има да биде потрошен за нови спортски игралишта во Видобишта и Велгошти, за нова улица во Лакочереј или пак за нов парк и за многу други проекти во општината, а не да заврши за непродуктивни трошоци.

Граѓаните има да одлучуваат за сопствените средства, а општината има да биде транспарентна и отчетна.

Охриѓани има да бидат господари на своите проекти затоа што тие плаќаат за својот проект за реазлизација во градот.
#Заокружи7
#ПромениПроектиПобеди

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...